piątek, 15 marca 2013

the beauty of youth through life

Okazuje się, że salony kosmetyczne, też powinny mieć zdjęcie Tesli w ramce...
Tesla zauważył pozytywny wpływ prądu na ludzką skórę, co prawda Nikola oczekiwał od niego zbyt wiele, chciał, aby pozwalał on zachować piękny i młody wygląd, aż do samej śmierci. Jego fobia przed drobnoustrojami powodowała, że obwiniał je nawet za oznaki starzenia.
Gdy zacznie się szukać informacji o zastosowaniu prądu w kosmetologii, pojawia się Jacques'a Arsene'a d'Arsonvala,  stosowany zabieg na jego cześć nazywa się darsonwalizacją, a wykorzystywane prądy-  prądami d’Arsonvala. Na szczęście czasami pojawia się informacja, że d' Arsonval po prostu wprowadził do lecznictwa prądy Tesli.
Darsonwalizacja jest zabiegiem wykorzystującym prąd o wysokich częstotliwościach. Ich generatorem jest transformator. Działanie biologiczne wiąże się z wytwarzaniem w tkankach bardzo słabego ciepła, a także oddziaływaniem pola elektromagnetycznego na autonomiczny układ nerwowy. W pelocie (stosowanej elektrodzie) podczas „zderzania się” cząsteczek tlenu (objawiającego się iskrzeniem) powstaje ozon. Ma on bardzo silne właściwości bakterio-, grzybo- i wirusobójcze, co związane jest z jego wysokim potencjałem oksydoredukcyjnym, niszczącym struktury enzymatyczne mikroorganizmów. Ma zastosowanie m.in. w terapii trudno gojących się ran, oparzeń, odleżyn, owrzodzeń oraz innych chorób skóry. Działanie ładunków elektrycznych powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych skóry, lepsze odżywianie i przemianę materii w tkance skórnej. Zabieg darsonwalizacji działa przeciw trądzikowi, usuwaniu brodawek oraz przeciw wypadaniu włosów czy oczyszczaniu skóry.

W 1898 d' Arsonval wraz z Paulem  Marie Oudin opatentowali transformator Oudin, który jest zmodyfikowaną cewką Tesli, służy do wytwarzania wysokich napięć oraz wyładowań. Jest rezonansowym transformatorem z pierwotnym i wtórnym obwodem dostrojonym do tej samej częstotliwości jak cewki Tesli. Był uważany za niepotrzebną odmianę, która nie zapewniała poprawy wydajności
Cewka Oudin jest potocznie nazywana podręczną cewką Tesli. Pojawiają się też informacje, że byla mniej bezpieczna.

Artykuł z The World z 31 października 1897:Nowy wynalazek Tesli, aby zachować piękno młodości przez całe życie.
Zdołał stworzyć cudowny prąd elektryczny, który właściwie stosowany daje cienką skórę o cudownej czystości i zdrowiu. Czy sekret wiecznej młodości został odkryty przez Nikola Tesle w aparaturze elektrycznej opisywanej w innej kolumnie? Jeśli odnalazł, jeśli kobieta przy jej pomocy może naprawdę zachować czystą, miękką, różowo-białą skórę niemowlęcia, dlaczego, jak to się dzieje? Szybko, szybko powiedz  nam o tym wszystko.
No cóż, trzeba na początku wiedzieć, że Pan Tesla eksperymentował z najpotężniejszym mikroskopem jaki został zbudowany, który skierował na ludzką skórę. Odkrył- lekarze i aptekarze wiedzą o tym oczywiście, że ona nie jest praktycznie nigdy czysta, zwłaszcza w miastach, nie jest pokryta wyłącznie nieorganicznymi odpadami stałymi, które na niej osiadają, jak na przykład dym węglowy, ale jest to plac zabaw malutkich mikroorganizmów, które spadają na nią z zanieczyszczonego powietrza, żyją i rozmnażają się.
Następnie Pan Tesla eksperymentował z wielką kulą pokryta farbą. Przepuszczał przez nią potężny prąd elektryczny, który powodował odpadanie farby, pozostawiając kulę czystą i świeżą. 
To jest to co czarodziej przewodów proponuje zrobić przeciętnej kobiecie, aby uczynić ją bardziej atrakcyjna. Opracował składany fotel , na którym obiekt leży zupełnie nago. Dwie gąbki stosowane są na nogi i dwie na ramiona.
Prąd jest włączany, to emocje, mrowi i budzi skórę, a następnie, tak jak płaty farby spadały z kuli, spada z niej cały brud, który pokrywa skórę, tak odpadają również okropne mikroby, dość zszokowane zrzucaniem z ich pozycji.


Skóra staję się jak skóra niemowlęcia. Jest jak świeża skóra, która zastępuje tą, która odpada od blizny, albo oparzenia. To jest odkrycie opisane w pigułce. O ile wygląd zewnętrzny będzie się zmieniał, nie będzie już starców i staruszek, jeśli stosowanie tego krzesła stanie się powszechne.
Każdy będzie pochowany, zachowując wygląd zewnętrzny z kwitnącej młodości. Nie będzie więcej zmarszczek, żadnych ziemistych policzków, nigdy więcej "alpejskich dolin" orzących powierzchnię pięknego czoła. Każdy mężczyzna i kobieta będą mogli do woli cieszyć się młodzieńczym wyglądem. To jest jak legendarna wiosna w Ponce de Leon.
Zawsze istniało w umysłach ludzi przekonanie, że gdzieś, albo w głębokich lasach Ameryki , albo w dolinach mało znanych krajów Azji, znajduje się magiczne źródło lub czysta sadzawka wspaniale działającej wody, która, jeśli zanurzy się w niej każdy człowiek, natychmiast przywróciłaby mu cały wygląd z młodości. Bez względu na to jak stary byłby człowiek, orzeczono, że w chwili gdy wszedłby do sadzawki jego siwe włosy odzyskałyby naturalny kolor, głęboki zmarszczki na twarzy wygładziły by się, a skóra z żółtym połyskiem zostałaby zastąpiona miękką o różowym odcieniu z dzieciństwa. Jak każdy inny chłopiec, Nikola Tesla słyszał ten mit, kiedy uczęszczał do szkoły. Był pod takim wrażeniem, że postanowił odnaleźć to źródło. 
Zrobił coś lepszego, odnalazł nawiedzony basen nauki i zgłębił go elektrodami. On mówił, czy to mag, że chociaż wydaje się to niemożliwe, wykazał, że faktem jest, iż kąpiel ciała w wodzie nie uwalnia skóry ze śmiercionośnych mikrobów, które na niej żerują. "Rzeczywiście", mówi Pan Tesla " woda jest bardzo pomocna dla drobnoustrojów w umocowywaniu ich utrzymywania się na skórze i włosach".
Uroda = zniszczenie nieposkromionych dotychczas zarazków, wyrzuconych z porów przy pomocy najnowszego urządzenia czarodzieja elektryczności.
Pan Tesla odmawia omówienia do publikacji konstrukcji jego nowej baterii na tak wczesnym etapie. Mówi, że wymaga to sporo pracy i dawanie pełnego opisu zasad, według których jest zbudowana, zanim zostanie opatentowana byłoby dla niego nie sprawiedliwe. Poza tym, chce by pierwszy pełny opis był wykonany przez niego i żeby ukazał się na łamach jakiegoś czysto technicznego magazynu. Tak szybko jak tylko baterie zostaną opatentowane, stacje zostaną otwarte w każdym dużym mieście, gdzie leczenie bateriami Tesli będzie dostępne dla ludzi na co dzień tak jak łaźnie tureckie. Koszty nowego urządzenia prawdopodobnie zawsze będą zbyt duże, aby wyposażyć w jeden każdy dom, ale kąpiele na stacjach będą łatwo dostępne i bez wątpienia popularne, jeśli cena będzie ostatecznie wynosiła tylko 25 centów lub mniej.
Osprzęt i urządzenia pracujące w łaźniach Tesli, będą mniej liczne i kosztowne niż te które są wymagane w łaźniach tureckich.
Głównym aspektem metody Tesli, aby wszystkie kobiety były piękne i młode jest specjalnie wymyślona bateria używana do ładowania organizmowu energią elektryczną.
Wszytko co można zobaczyć w jego konstrukcji to ogromna żelazna skrzynia z miernikiem na jej ścianie i pojedynczym prętem z brązu, który wystaje od góry i jest przekręcane, aby regulować ilość energii transmitowanej z ukrytej baterii przez cztery przewody, które zwisają u dołu i są wykorzystywane do ładowania rąk i nóg osobie poddawanej kąpieli.
Ta bateria ma wspaniałą siłę, którą Tesla przedstawił dziennikarzowi The Sunday World, praktyczną ilustracją. Ogromna miedziana kula, leżała w pobliżu na podłodze.Była trzy tygodnie wcześniej pokryta czarną farbą i gruba powłoka farby była tak sucha jak sama kula.
Jedynie pokazanie siły z jaką nowe baterie uwalniają każde ciało z substancji obcych, gdy są naładowywane energią z baterii, Tesla podniósł tą ogromną miedzianą kulę i umieścił na stojaku z drutu i lekko dotknął kulę czterema przewodami odchodzącymi do akumulatora. Już po chwili wspaniałego prysznica, czerń poleciała po pokoju, a po paru minutach stwierdzono, że żadna pojedyncza cząstka farby nie pozostała na powierzchni miedzianej kuli, a kula nadal świeciła, tak jak przed nałożeniem mrocznej powłoki.

Oświadczenie Nikoli Tesli dla The Sunday World wyjaśniające jego wynalazek
Każdy jest świadomy tego, jak świeży wygląd i aksamitną cerę mają kobiety, które mieszkają na dużych wysokościach, które są wolne od surowych zim jak na przykład Alpy, Pireneje czy góry europejskie. Odnosi się to również do kobiet na małych, ale wysokich i suchych wyspach Oceanu Atlantyckiego. W dużych miastach, zwłaszcza wśród biedniejszych klas, które mieszkają w kamienicach, kobiety mają niemal powszechnie ziemistą i żółtą cerę. Teraz, co jest przyczyną takiego stanu rzeczy?
Pasteur i Koch ustanowili fakt, który obecnie staje się powszechny wśród naukowców, że mniej więcej 4000, a 7000 drobnoustrojów na metr kwadratowy upada w przestrzeni przymocowując się na każdym ludzkim ciele przez dwadzieścia cztery godziny. Przez ostatnie sześć lat badałem te bakterie pod najpotężniejszym mikroskopem jaki udało mi się zbudować i wyniki były dla mnie po prostu niesamowite. Ludzie, którzy codziennie myją się dokładnie mydłem i wodą myślą że ich skóra jest całkowicie wolna od bakterii i że nie może być czystsza. Gdyby Ci ludzie mieli możliwość spojrzeć przez chwilę, przez taki mikroskop, tak jak ja, byli by całkowicie zdumieni milionami zarazków rojących się na każdym calu ich ciała.  Te zarazki poza byciem okropnym widokiem, zjadają naszą witalność i świeżość i  w szybkim tempie niszczą zdrowe części skóry. Ta obecność miliona zarazków i ich nienasycenie w pożeraniu tego co jest dobre w ludzkiej skórze, powodując, że włosy ulegają zniszczeniu i stają się siwe lub białe; to wyjaśnienie wygasania naturalnego, różowego zabarwienia ludzkiego ciała; to ponosi odpowiedzialność, za wysuszenie i marszczenie świeżej, miękkiej skóry. To jest przypadek, który nasuwa mi pytanie. Czy nie mogą być opracowane pewne środki, by powstrzymać, te mikroby przed dotarciem do naszego ciała. Nie ma ucieczki w lokalizacjach miejskich przed inwazją tych mikrobów na ludzie ciało. Żadna ilość ubrań nie jest ich w stanie powstrzymać, gdyż wpadają przez pory ubrania jak mucha przedostająca się przez siatkę rybaka.
Zrobiłem rozległe badania i eksperymenty w celu znalezienia sposobu na uwolnienie ludzkiej skóry od tych śmiercionośnych mikrobów i udało mi się wymyślić sposób za pomocą którego, można być wolnym od ich skutków. Obecność tych bakterii,będących przyczyną tak dużych szkód, z usunięciem przyczyny wywołującej szkodę istnieją powody, aby sądzić, że skóra doskonale czystej kobiety, może zachować przez starość do jej śmierci kwitnącą i świeżą młodość, kolor i miękkość wieku dziewczęcego, wigor i giętkość skóry, którą każda kobieta posiada do czasu, aż te wędrujące mikroby spadną karkołomnie na jej skórę i zaczną spustoszenie, które skutkuje zmarszczkami, zażółceniem, siwymi włosami i ogólnym pomarszczonym wyglądem.
Następnie ciało jest dokładnie przecierane rękami, aby pobudzić energię elektryczną i przez nogi i ręce, całe ciało pobiera energię elektryczną z baterii, którą sam wymyśliłem. Przy pomocy tej baterii, naładowałem ciało tak skutecznie, że mikroby zostały zrzucone na ziemię po tym doskonałym prysznicu, niektóre z nich tak daleko, jak cztery czy pięć metrów. To ładowanie rąk i stóp uwalnia skórę i włosy od mikrobów i skóra może żyć swoim naturalnym życiem miękkości i świeżości. Ciągle inne mikroby będą spadały następnego dnia, ale są one zawsze usuwane przed 24 godzinami,  tak, że żaden nie zostanie długo na skórze i włosach, będąc usuwanym przez energię elektryczną, zanim znalazł by czas na wyrządzenie dużych zniszczeń. Po naładowaniu ciała, wykonywany jest elektryczny masaż przy pomocy nowego prądu wymyślonego przeze mnie. Wszystko wykańczane jest lekką kąpielą ze środka dezynfekcyjnego.                                                     A.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz