piątek, 8 marca 2013

Tesla's handArtykuł z The World z 5 lipca 1896:
 Cztery dłonie które warto studiować.
****
Studenci wróżenia z dłoni mogą się czegoś nauczyć z badania zdjęć rąk przedstawionych w załączeniu. Najmniejsza małpiego dziecka urodzonego dziesięć dni temu w zoo w Central Parku. Największa jest szkicem ręki Nikoli Tesli. Jedna z innych należy do Johanny, która jest dobrze znana odwiedzającym  ostatniej zimy Central Park Zoo, a druga należy do dziecka z Nowego Jorku, które ujrzało światło dzienne w niedzielę. Wszystkie z nich są naturalnej wielkości.
Małpie dziecko jest drobną kruszynką i jego ręka jest mała i nieistotna. Kilka małp urodzonych w niewoli oraz te które nie trafiają do małpiego ludu, żyjącego w klatkach rzadko przeżywają okres ząbkowania. (pojawia się stwierdzenie bandarlog folk- wikipedia podpowiada, że to określenie na małpy Gerezy).
Być może to małpie dziecko będzie miało więcej szczęścia i  będzie mogło  żyć, aby być podziwiane i szanowane przez lata.


Małpie dziecko
Matka, pani Cleopatra Max, nie wydaje się być najlepszą na świecie pielęgniarką. Uwielbia kąsać małpki, które przytula do swoich piersi, ale wykazuje nadmierną ciekawość w stosunku do niego  i bada go czasami z grubsza, trzymając go za ogon, aby mieć na niego dobre spojrzenie. Dziecko nie będzie przez jakiś czas na wystawie, wystawa mogłaby zmniejszyć jego szanse na przeżycie, które co najlepsze i tak są niewielkie. Być może ekspert chiromanta (osoba wróżąca z dłoni) mógłby zbadać linie dłoni i tym samym stwierdzić, czy dziecko jest tym co ekspert ubezpieczeniowy mógłby oznaczyć "dobrym ryzykiem".

Ręka Johanny 


Ręka Johanny, goryla, który był w Central Park Zoo ostatniej zimy, jest ogromna w porównaniu z tą małpiego dziecka. Palce Johanny są spiczaste i wskazują na artystyczny temperament. Należy pamiętać, że ta utalentowana małpa narysowała kilka sprytnych zdjęć ostatniej zimy, z których niektóre zostały wydrukowane w Sunday World. Dziecko nigdy nie będzie mieć dłoni tak długiej i tak dużej jak Johanna, dziecko jest innym rodzajem małpy.
Dziecko będzie miało bokobrody, gdy urośnie.


Mama Max ma ładne, długie bokobrody z każdej strony twarzy. Nie wydaje się być z nich szczególnie dumna i być może popierałaby eksperta twarzy i miałaby włosy usunięte przy pomocy energii elektrycznej, gdyby wiedziała o takich próżnych rzeczach. Istnieje wielka siła w chudych palcach małpiego dziecka. Te palce nie dłuższe niż słomki, mogą przez cały dzień utrzymać ciężar ciała. Mała wisi na  piersi swojej matki z niezwykłą wytrwałością, ściskając pazury jak palce we włosach. W ich stanie naturalnym niezbędne jest, aby dziecko trzymało się matki podczas wspinania na drzewa lub biegu przez zarośla, aby uniknąć wroga, bycie w niewoli nie zmienia tej umiejętności. Pani Max powinna uciec z klatki, przebiec park swoją największą szybkością i wspiąć się na najwyższą gałąź, najwyższego drzewa. Kiedy skończył by się pościg, można by znaleźć trzymające się jej dziecko.

Dłoń Tesli i dziecka


Nikola Tesla ma nadzwyczajną dłoń. Jest duża i silna. Działanie jest wyrażone w każdym stawie. Kciuk jest długi z dużymi stawami i szerokim dobrze ukształtowanym paznokciem. Linie dłoni są głębokie, (well colored  -oraz kolorowe??) i pełne znaczeń dla chiromantów. Porównaj ją z dłonią dziecka z Caristadt z Nowego Jorku, urodzonego w ostatnią niedzielę. Jest mało prawdopodobne, że obie ręce należą do tego samego gatunku. Chociaż mają one  ten sam ogólny kształt, istnieje ogromna różnica w budowie i wielkości. Jednak chłopiec, będzie mieć kiedyś dłoń, która będzie miała przybliżoną wielkość do dłoni Pana Tesli, ale wątpliwe jest, że z dłoni niemowlęcia wyrośnie kiedykolwiek taki kciuk. Pan Tesla jest przysłowiowo skromny i ze śmiechem odmówił zrobienia zdjęcia jego dłoni. Niniejszy obrazek został wykonany przez artystę ze szkicu. Ukształtowanie linii dłoni jest ciekawe. Linia losu, która przechodzi od nadgarstka w dół dłoni lub linia szczęścia, jak ją się czasem nazywa, jest niezwykle silna i jasno określona. Linia życia, która otacza podstawę kciuka, nie może być lepsza i nie ma powodu dla, którego Pan Tesla nie miałby robić elektrycznych eksperymentów, dużo dłużej niż inni ludzie, którzy w jego wieku zostali zabrani do przodków. Najbardziej niezwykły jest kciuk. Jego długość i szerokość wskazują na  logikę, wolę, wytrwałość, rozsądek- rzeczy, które Pan Tesla posiada w znacznym stopniu. Jeśli małpie dziecko miałoby kciuk, który mógłby rywalizować z dłonią Tesli, małpie dziecko byłoby najbystrzejszą małpą, która kiedykolwiek zachwycało dzieci jedząc orzeszki. Ale żadna małpa nie miała kiedykolwiek takiego kciuka i niewiele ludzi może się takim pochwalić.

                 
                                    A.

3 komentarze:

  1. witam. również jestem wielkim fanem Tesli i cieszę się, że trafiłem na tego bloga, na pewno będę miał czym zająć czas w najbliższe dni ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. czekam na opinię ;] bo nie jestem przekonana, że nadaję, się do tworzenia bloga, ale zależy mi na tym, aby zebrać jak najwięcej informacji na jego temat w jednym miejscu.

    OdpowiedzUsuń
  3. może z Panem Maciejem Trojanowskim zawarł współprace tez jest dość zaznany z tematem

    OdpowiedzUsuń