sobota, 4 maja 2013

Tesla Ozone Company


Ozon jest alotropową odmianą tlenu. Alotropia polega na występowaniu w tym samym stanie skupienia, tego samego pierwiastka w różnych odmianach różniących się między sobą właściwościami fizycznymi i chemicznymi. Ozon zbudowany jest z trzech cząsteczek tlenu.


Stosowany jest ze względu na swoje aseptyczne właściwości do dezynfekcji wody. Ważną rolę odgrywa także w pochłanianiu części promieniowaniu nadfioletowego docierającego do nas od Słońca. Jednak wykazuje także działanie toksyczne, działa drażniąco na błony biologiczne. 

W 1839-1840 Friedrich Schonbein odkrył ozon i opisał jego właściwości oraz  nadaje nazwę  ze względu na  szczególny zapach od greckiego słowa oznaczajacego zapach – ozein. 


W 1856 pierwsze medyczne użycie ozonu w Stanach Zjednoczonych przez homeopate J. L. Martina.
W 1857 wynalezienie pierwszego, laboratoryjnego generatora ozonu tzw.: lampy ozonowej przez Werner von Siemens'a
W 1896 Nikola Tesla opatentowuje pierwszy generator do przemysłowej produkcji ozonu
W 1900 Tesla załozył „Tesla Ozon Co" i rozpoczyna sprzedaż generatorów lekarzom, sprzedwał im też żel otrzymywany przez przepuszczanie przez oliwe z oliwek ozonu. Takie naozonowane oleje są dzisiaj bardzo łatwo dostępne. 
Po pewnym czasie lekarze zaczeli zgłaszać, że ich generatory ulegaja spaleniu. W 1920 Tesla opracował nowy generator, nie został on jednak opatentowany. Według mnie pierwszy typ generatora wykorzystywał zjawisko wyładowania koronowego, ze względu na obecność metalowej anody był on podatny na spalanie. Generator opracowany w 1920 jest nazywany generatorem zimnej plazmy. W urządzeniu tym ładunek elektryczny przenoszony jest w obrębie szklanej rury wypełnionej obojetnym gazem. Brak elementu metalowego wpływa na jego ogromną wytrzymalość. Podobno generatory te są tak trwałe, że potwierdzono ciągłe ich działanie po 80 latach od stworzenia.

Ozonoterapia należy do metod niekonwencjonalnych. Do celów leczniczych ozon otrzymujemy z czystego tlenu w wyniku wyładowań elektrycznych o napięciu 170V w specjalnym generatorze.
Techniki ozonoterapii:
-dożylne wlewy ozonowanych płynów
-podawanie mieszaniny bezpośrednio do tkanek - wskrzykując w okolice zakażonych tkanek lub podając do jam ciała, stawów czy przetok
-autohemotransfuzja - przetłaczanie ozonowanej własnej krwi pacjenta, pobranej w niewielkiej ilości do zabiegu
-w przypadku leczenia niedokrwienia kończyn w miażdzycy można podawać niewielką ilość mieszaniny bezpośrednio do tętnicy udowej
-zewnętrznie - za pomocą gazu przepływającego przez szczelny rękaw zakładany na kończynę w okolicy owrzodzenia żylakowego
-w formie nasiękowej - za pomoca przemoczek lub ozonowanych okładów maści, nasączone ozonem olejki

Ozonoterapia ma bardzo szerokie zastosowanie, nad którym nie będę sie rozpisywała. 
Na koniec jeszcze pare słów o produkowanej przez Tesle naozonowanej oliwie. Kompleks ozonowo-lipidowy został szeroko przebadany pod względem swojej struktury chemicznej oraz swoich dobroczynnych właściwości. Ma on zastosowanie w walce z cellulitem, zabiegach odmładzających, a co najważniejsze w  leczeniu odleżyn, oparzeń (również  przełyku), opryszczki, grzybicach, wrzodach żołądka, trudno gojących się owrzodzeniach. 

                                                                                                                   A.

2 komentarze:

  1. Dziwne, że ten wątek mi gdzieś całkowicie umknął, nawet chyba w książce nie było o tym mowy.

    OdpowiedzUsuń
  2. przypadkiem gdzieś znalazłam, że Tesla załozył Tesla Ozone company i jak pogrzebałam to udało się to trochę rozwikłać

    OdpowiedzUsuń