niedziela, 14 kwietnia 2013

Marguerite Merington
Niestety nie mogę znalźć zdjęcia tej pani. Była ona pisarką, dziennikarką i pianistką, którą był oczarowany Tesla. Istnieją  różne informacje, a propo ich spotkania, jedna mówi, że znali się z kolacji u Johnsonów, a druga, że Tesla spotkał ją w Colorado Springs, gdzie zachwycił się jej grą Mozarta, którego Tesla uwielbiał i zaprosił ją na kolację. Jest też wersja mówiąca, że grała ona Mozarta na kolacji u Johnsonów.

Fragment z ksiązki Nikola Tesla, a Prodigal Genius:
("Dlaczego nie nosisz diamentów i bizuterii jak inne kobiet?" Tesla zapytał pannę Merington jednego wieczoru. 
"To nie jest kwestia mojego wyboru" odpowiedziała " ale gdybym miała wystarczająco duzo pieniędzy do obciążania się diamentami, mogłabym pomyśleć o lepszych sposobach na ich wydanie."
"Co byś zrobiła z pieniędzmi, gdybyś je miała?" kontynuował wynalazca. 
"Preferowalabym zakup domu na wsi, poza tym nie musiałabym korzystać z dojazdów na przedmieścia" odpowiedziala panna Merington.
" Ah Panno Merington, kiedy zacznę dostawać moje miliony, rozwiążę ten problem. Kupię kwadratowa przecznicę tutaj w Nowym Jorku i wybuduje dla Ciebie willę w centrum i drzewa dookoła niej. Będziesz miała swój wiejski domek i nie będziesz musiała opuszczać miasta."


"Why do you not wear diamonds and jewelry like other women?" Tesla undiplomatically asked Miss Merington, one evening.
"It is not a matter of choice with me," she replied, "but if I had enough money to load myself with diamonds I could think of better ways of spending it."
"What would you do with money if you had it?" the inventor continued.
"I would prefer to purchase a home in the country, except that I would not enjoy commuting to the suburbs," Miss Merington replied.
"Ah! Miss Merington, when I start getting my millions I will solve that problem. I will buy a square block here in New York and build a villa for you in the center and plant trees all around it. Then you will have your country home and will not have to leave the city."

                                                                                                                       A.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz