sobota, 1 lutego 2014

cure

Artykuł z The Perry Bulletin z dnia 20 lutego 1896 roku:
Ostatnie działania Tesli
****
Nigdy więcej chorób, gdy to zostanie ukończone
****
Wielki wynalazca powiedział, że wynalazł lekarstwo na, każdą chorobę, której ludzkie ciało jest spadkobiercą. Nakazuję wielka uwagę
****
Czy nauka o elektryczności odkryła lek na wszystkie ludzkie bolączki? Nikola Tesla wspaniały elektryk ogłosił, że opracował urządzenie, przy pomocy którego każde włókno ludzkiej struktury może wykonywać wibracje tak, aby spowodować całkowitą odbudowę tkanek, przywracając tym samym choremu ciału zdrowy i idealny stan. Jeśli czarodziej Tesla mówi prawdę, nie będzie końca aptek, które będą zmuszone do porzucenia zawodu. Interesujące może być dla tych, którzy oczekują wyleczenia za pomocą jego nowej metody, wiedzieć coś o geniuszu, który ma być ich wybawcą. Tesla urodził się nieco ponad trzydzieści lat temu w Serbii. Jest Słowianinem Słowian, ze wszystkimi cechami tej rasy. Jego ojciec był elokwentnym duchownym greckiego kościoła, ale Nikola prawdopodobnie odziedziczył swój pomysłowy geniusz od swojej matki, która konstruowała krosna i maselnice do użytku domowego, podczas gdy jej mąż głosił słowo. Jako chłopiec w Polytechnic school w Gratz po raz pierwszy zobaczył elektryczny generator produkujący prąd stały, powiedziano mu, że jest ważnym i koniecznym elementem każdej aparatury. Od razu zainteresował się energią elektryczną, ale kontynuowała swoje studia mechaniczne i matematyczne, aż dojrzał do ich ukończenia. Nawiasem mówiąc opanował pół tuzina języków i ostatecznie opanował sobie pozycję asystenta w rządowym departamencie inżynierii telegraficznej w Budapeszcie. Wkrótce zostawił to zatrudnienie i udał się do Paryża, aby pokonać drogę przez Atlantyk. Zabezpieczał pracę w jednym z warsztatów Edisona, który od razu wszedł na nowy etap rozwoju. Był taki szybki, bystry i oryginalny, że Edison osobiście się nim zainteresował. Wieści o cudownych odkryciach Tesli zostały rozpowszechnione za granicą i skoczył do czołowej rangi jako elektryk. Rzeczywiście są tacy, którzy twierdzą, że jest on wspanialszy niż sam Edison, chociaż jego odkrycia były w zupełnie innej linii. Jego ostatnie są oznaka jego kierunku i jeśli ciało ludzie ma współdzielić dobrodziejstwo, które obsypało człowieka przez nowoczesne elektryczne badania, jedynym człowiekiem, który może wskazać drogę jest Nikola Tesla. Cokolwiek pochodzi od niego będzie cieszyć się uwagą naukowców.


Artykuł z The Fort Wayne Sentinel z 4 sierpnia 1900:


Nowa metoda leczenia płuc.
****
Elektryczność środkiem w przypadkach suchoty (gruźlicy)
****
Najnowsze odkrycie Tesli
****
Teoria oscylacji śmiertelna dla zarazków choroby
****
Prąd stosowany do ciała
****
Pacjent, który miał umrzeć w ciągu dni dochodzi do siebie.Nowy Jork 4 sierpnia. Niezwykłe zainteresowanie wśród lekarzy wzbudziło nowe leczenie gruźlicy, które wyewoluowało od Tesli. Jest ono opisywane jako "elektryczne oscylacje" i mówi, że będzie pewnym lekarstwem na suchoty, nawet w najgorszych przypadkach. Dr Croft C. Carroll z 21 East Twenty-fourth street, jest zdecydowanym zwolennikiem systemu pana Tesli. Inni lekarze i jeden duchowny sprawdzili te wspaniałe zalety "elektrycznych oscylacji". Dr. E. P. Iliff z  Newark, specjalista chorób płuc, który trzy tygodnie temu został uznany za umierającego na suchoty, otrzymał trzecie leczenie wczoraj w klinice w gabinecie doktora Carrolla, a następnie pobiegł złapać samochód na drogę powrotna do Newark.
Rev. S. W. Switzer pastor baptystów w świątyni w Harrison, N. J., który w ostatnim etapie suchot został wysłany do doktora Caroll, opowiedział o swoim niezwykłym leczeniu.


Dr. John B. Rich, prezes American Microscopical society oświadczył, że był to najwspanialszy pokaz pozytywnych, skutecznych rezultatów, jakie widział w leczeniu chorób wywołanych przez zarazki.
Na urządzenie dwa lata.
Nikola Tesla pracował przez dwa lata nad urządzeniem, którego dr Carroll używa w swej publicznej klinice. To był pomysł dr Caroll, aby zastosować nową zasadę w elektryczności opracowaną przez Teslę, do leczenia suchot. Pan Tesla przewidywał, że oscylacja może zdziałać cuda, ale nie myślał o wykorzystaniu jej jako mordercy zarazków. Stosuj elektrody z urządzenia Tesli, dr Caroll przejeżdża po dotkniętych miejscach, stosowana ilość energii elektrycznej, gdyby był zastosowana w inny sposób mogłaby spowodować błyskawiczną śmierć. Z oscylatorem Tesli, bezkarnie trzyma w rękach pomiędzy 2, a 3 tysiącami woltów.


Dr Caroll mówi, że po leczeniu oscylacjami wszystkie gruźlicze materie zostają usuwane z systemu przez przewody wydalające- wątroby, nerek płuc i ogólny system gruczołów. Leczenie jest jednym ze sposobów niszczenia zarazków. Dr Iliff opowiedział, jak zaraził się gruźlicą od swoich pacjentów  rok temu. Rozwinęła się w aorcie, która jest tętnicą prowadzącą od serca do układu płucnego. Rezultatem było zwężenie aorty. Gruźlicza materia zatkała aortę o jeden cal od wejścia do serca, więc w końcu serce nie mogło pompować krwi do kończyn. Nastąpił stan puchlinowy. Dr Iliff powiedziała, że cztery tygodnie temu w ciągu czterdziestu ośmiu godzin jej waga wzrosła o trzydzieści funtów.Ocalony na skraju śmierci.
"Zostałem przeniesiony do gabinetu dr Caroll w Nowym Jorku dziesięć dni temu" powiedział dr Iliff. " Moi bracia lekarze protestowali przeciwko mojemu przeniesieniu. Powiedzieli, że nie było najmniejszych szans na powrót do zdrowia. Nawet przewidzieli godzinę w której miałem umrzeć. Wziąłem dzisiaj trzeci zabieg oscylacji. Uczestnicze teraz w moich praktykach, ponownie w Newark, jestem na szybkiej drodze do całkowitego wyzdrowienia".
Zeznanie złozone przez wielebnego, Pana Switzer, było prawie tak samo niewiarygodne. On zaraził się ostrą gruźlicą cztery lata temu. Kiedy został przeniesiony do domu dr Caroll, lekarz z Newark i Harrison powiedzieli mu, że zostało mu sześć tygodni życia. Uczęszczał do swojej pracy duszpasterskiej mniej niż trzy tygodnie i ośwaidczyl wczoraj, że zupelnie wyzdrowiał.Teoria wyleczenia.
Poproszona o wyjasnienie leczenia, dr Caroll powiedziała:
"Całe życie jest przejawem siły, w którym energia elektryczna odgrywa pewną rolę. Siła życiowa, siła duchowa i siła elektryczna sa uważane za tą samą siłę. Choroba czy niezdrowie jest tylko różnicą potencjałów, które należy doprowadzic do stanu równowagi w celu doprowadzenia do  zdrowia. Powód dla którego te wysokie oscylacje nie zabierają życia jest takie, że ruchy falowe tego urządzenia są w synchronicznej harmonii z siłami życiowymi organizmu".
Dr Caroll odrzuciła pozwolenie na obejrzenie urządzeń Tesli. Wszystkie urządzenia, które były widoczne, były szklanymi elektrodami o kształcie łyżki, puste w środku. Kiedy był w nich prąd, dawały opalizujący blask lub kilka dużych iskier w elektrodzie, którą nanosi się bezpośrednio na dotkniętą (chorobą )część.

                                                                             A.


1 komentarz:

  1. Dzięki "Malutka" że się nie zniechęcasz i nadal mogę czytać te wspaniałe rzeczy o Panie Tesli i wierze ze pojawi się jeszcze równie wspaniały człowiek. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń